Соціальний супровід сімей, у яких виховуються діти сироти і діти, позбавлені батьківського піклування

Комунальний заклад «Центр з надання соціальних послуг» Оліївської сільської ради Житомирського району Житомирської області

контактний телефон: 0975272163

електронна адреса:  primachyk@ukr.net

прийомні години: понеділок – четвер:  8-00 – 17-00;

п’ятниця:  8-00 – 15-45, обідня перерва з 13-00 – 13-45

Назва послуги: соціальний супровід сімей, у яких виховуються діти сироти і діти, позбавлені батьківського піклування.

Зміст послуги: комплексна допомога у створенні та підтримці позитивного соціально-психологічного клімату в сім’ї; адаптація дитини в нових умовах; створення належних умов для забезпечення індивідуальних потреб кожної дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, у розвитку та вихованні; захист майнових, житлових та інших прав дитини; сприяння навчанню та розвитку дитини; допомога у зміцненні/відновленні родинних та суспільно корисних зв’язків; допомога у створенні та забезпеченні умов для пріоритетного права дитини на усиновлення; підготовка дитини до виходу із сім’ї, в тому числі і до самостійного життя.

Зміст і обсяг соціальної послуги для кожного її отримувача визначаються залежно від індивідуальних потреб і зазначаються в плані соціального супроводу.

Форма надання: соціальна послуга соціального супроводу надається за місцем проживання (перебування) отримувача соціальної послуги соціального супроводу або в приміщенні суб’єкта, що надає соціальну послугу соціального супроводу.

Термін надання соціальної послуги: прийомній сім’ї, дитячому будинку сімейного типу - постійно; сім’ї опікуна, піклувальника - протягом року після влаштування дитини під опіку, піклування та протягом року до завершення піклування, а також за поданням відповідної служби у справах дітей у разі потреби.

Соціальні групи прийомні діти, діти-вихованці, діти, які перебувають на вихованні в сім’ях опікунів, піклувальників, прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни, піклувальники, біологічні діти прийомних батьків, батьків-вихователів, опікунів, піклувальників, інші члени сім’ї, які спільно з ними проживають.

Умови надання соціальної послуги: безоплатно.

Документи, потрібні для отримання послуги:

• копія паспорта громадянина України опікуна або піклувальника особи, яка потребує надання соціальних послуг (за наявності опікуна або піклувальника);
  • копія паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу, яка потребує надання соціальних послуг;
  • копія документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (ідентифікаційний код);
  • копія медичного висновку про дитину з інвалідністю віком до 18 років, виданого в установленому МОЗ порядку (для дитини з інвалідністю);
  • копія рішення органу опіки та піклування про утворення прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу, про влаштування дитини в сім’ю патронатного вихователя (за наявності);
  • копія рішення суду або органу опіки та піклування про призначення опікуна або піклувальника особі, яка потребує надання соціальних послуг (за наявності);
  • документ, що підтверджує повноваження представника органу опіки та піклування (якщо заява подається органом опіки та піклування).

Правові підстави для надання соціальної послуги: Закон України «Про соціальні послуги» від 17.01.2019, постанова Кабінету Міністрів України від 1 червня 2020 р. № 587 «Про організацію надання соціальних послуг», постанова Кабінету Міністрів України  від 03 березня 2020 р. «Деякі питання діяльності центрів надання соціальних послуг», наказ Міністерства соціальної політики України від 11.08.2017 № 1307 «Про затвердження Державного стандарту соціального супроводу сімей, у яких виховуються діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування».

Підстави для припинення надання послуги:

1. припинення функціонування прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу з підстав, визначених постановами Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2002 року №564 "Про затвердження Положення про дитячий будинок сімейного типу", від 26 квітня 2002 року № 565 "Про затвердження Положення про прийомну сім’ю";
  2. досягнення позитивного результату соціального супроводу в сім’ях опікунів, піклувальників.