ДЕРЖАВНА СОЦІАЛЬНА ДОПОМОГА НА ДОГЛЯД

Дата: 08.12.2021 16:28

29 липня 2020 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову   № 663, якою внесено зміни до «Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю і державної соціальної допомоги на догляд».

Право на призначення допомоги мають особи, які:

• є одинокими, тобто не мають працездатних родичів, зобов’язаних за законом їх утримувати (відповідно до статті 202, 266 Сімейного Кодексу України повнолітні дочка, син, внуки, правнуки зобов’язані утримувати батьків, бабу, діда, які є непрацездатними і потребують матеріальної допомоги);
  • досягли 80-річного віку;
  • згідно висновку ЛКК потребують постійного стороннього догляду;
  • одержують пенсію відповідно до ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» або «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Для призначення державної соціальної допомоги на догляд подаються такі документи:

• заява за формою, встановленою Мінсоцполітики;
  • декларація про доходи та майновий стан осіб для призначення соціальної допомоги за формою, встановленою Мінсоцполітики;
  • висновок лікарсько-консультативної комісії, де обов’язково повинно бути зазначено, що заявник потребує постійного стороннього догляду.

Допомога не призначається:

• особам з інвалідністю, які отримують соціальні виплати, що призначаються для відшкодування шкоди, заподіяної ушкодженням здоров’я на виробництві відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування»;
  • особам, які отримують щомісячні компенсаційні виплати на догляд, призначені органами соціального захисту.