«Карантин невакцинованих». Зміни до карантинної постанови: обмеження для невакцинованих посилили.

Дата: 30.11.2021 12:33

Кабінет міністрів вніс зміни до постанови № 1236, посиливши карантинні правила, зокрема, для невакцинованих громадян.

Найбільше змін в правилах карантину стосується правил для жовтого рівня епідемічної небезпеки. За словами міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко, Уряд вимушений піти на карантин для невакцинованих, оскільки коронавірус не відступає, і ми повинні вживати заходів для збереження життя громадян, які досі не прийшли до пункту щеплення, щоб захистити власне життя.

Досі в жовтих зонах карантину в Україні низка бізнесів та послуг могли працювати без вимог до вакцинації персоналу і відвідувачів, але дотримуючись карантинних обмежень. Однак, вже від 6 грудня без щеплення хоча б першою дозою відтепер заборонено:

• проведення масових заходів, за виключенням атестації здобувачів освіти;
  • робота кінотеатрів, театрів та інших закладів культури;
  • робота закладів громадського харчування, ресторанів і кафе, окрім замовлень на виніс та доставки;
  • робота спортзалів, басейнів;
  • діяльність закладів із розміщення, окрім готелів, санаторних і соціальних закладів;
  • міжобласні та міжнародні перевезення;
  • робота закладів освіти, в яких вакциновано принаймні однією дозою менш як 100% співробітників.

Також, для дотримання карантинних вимог бізнес має перевіряти у відвідувачів всі COVID-сертифікати у спосіб зчитування QR-коду мобільним додатком “Дія”.

Окрім цього, термін діі жовтого сертифіката з 6 грудня скоротиться до 30 днів. Раніше він був чинним 120 днів. Жовтий сертифікат - це документ, який засвідчує проведення одного щеплення, зелений сертифікат видається людині, яка пройшла повний курс, тобто зробила два щеплення проти COVID-19.

Робота банків, автозаправних станцій, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів у жовтому та червоному рівні не обмежується, проте обов’язковим залишається дотримання протиепідемічних правил — носіння маски та дотримання фізичної дистанції 1.5 метрів.

За інформацією Укрінформ.