Нові правила перетину кордону України. Обов'язкова 14-денна самоізоляція.

Дата: 05.08.2021 16:00

Відсьогодні, 5 серпня, почала діяти постанова уряду від 28 липня 2021 р. № 787 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2”, яка передбачає нові правила перетину кордону України, у тому числі обов’язкову 14-денну самоізоляцію для деяких осіб.

Зокремаіноземцям та особам без громадянства за виключенням окремих категорій, як і раніше під час вїзду в Україну, потрібно мати поліс (свідоцтво, сертифікат) страхування від COVID-19, який діє на весь термін перебування в Україні, а також негативний результат ПЛР чи експрес-тестування на COVID-19, які проведено не більш як за 72 години до перетину державного кордону, або документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених, чи відповідно до укладених Україною міжнародних договорів про взаємне визнання документів про вакцинацію від COVID-19 або про взаємне визнання COVID-сертифікатів.

В той же час особи, які перетинають державний кордон на в’їзд в Україну, підлягають самоізоляції. Це стосується як громадян України так і іноземців.

Серед виключень, під самоізоляцію при перетині кордону не підпадають:

• особи, які не досягли 18 років;
  • громадяни України, які виїхали за кордон до 4 серпня 2021 року;
  • члени офіційних делегацій іноземних держав, співробітників міжнародних організацій;
  • працівники дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні;
  • військовослужбовці (підрозділів) збройних сил держав — членів НАТО та держав — учасниць програми НАТО «Партнерство заради миру», які беруть участь у заходах з підготовки підрозділів Збройних Сил або прибувають на запрошення Міністерства оборони;
  • учасники зовнішнього незалежного оцінювання, осіб, які мають намір вступити до закладів освіти, в тому числі на курси (відділення) з підготовки до вступу до державних закладів вищої освіти, здобувачі освіти, які навчаються в закладах освіти, розташованих на території України, а також батьки (усиновлювачі), опікуни, піклувальники, інші законні представники чи інші особи, уповноважені батьками (усиновлювачами), опікунами, піклувальниками або іншими законними представниками, які супроводжують таких осіб;
  • водії та члени екіпажу вантажних транспортних засобів, автобусів, що здійснюють регулярні перевезення, члени екіпажів повітряних і морських, річкових суден, члени поїзних і локомотивних бригад;
  • особи, які мають документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації, чи міжнародний, внутрішній сертифікат або іноземний сертифікат, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19;
  • громадяни України, які мають виданий в установленому МОЗ порядку документ, що підтверджує отримання однієї дози вакцини від COVID-19, включеної Всесвітньою організацією охорони здоров’я до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях
  • та інші категорії громадян, відповідно до затверджених виключень.

Перетин державного кордону на в’їзд в Україну іноземцями та особами без громадянства, які підлягають самоізоляції, без встановленого та активованого мобільного додатка електронного сервісу “Вдома” забороняється. При неможливості встановлення мобільного додатка, відмови від його встановлення прикордонники відмовлятимуть таким особам у перетині державного кордону.

Окрім цього, самоізоляція передбачена і для громадян, які прибувають з тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя.

Отже, згідно урядового документу для безперешкодного повернення з-за кордону, громадянин України повинен мати документ, який підтверджує проходження вакцинації від коронавірусу. «При собі потрібно мати документ, який підтверджує проходження повного курсу вакцинації або довідку 0063-О про перше щеплення з курсу вакцинації від COVID-19», — зазначено в постанові. Українці, які не мають хоча б одне щеплення, можуть стикнутися з необхідністю піти на самоізоляцію. Найперше це стосується громадян, які повернулися з Росії та Індії. Вакцинація має бути проведена однією з вакцин, які дозволені Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Наприклад, російський препарат «Sputnik V» не входить до цього переліку й тому не дає права безперешкодного перетину українського кордону.

Наразі до переліку препаратів, дозволених ВООЗ, належать такі вакцини:

• Comirnaty німецько-американського виробництва Pfizer-BioNTech;
  • шведсько-британська Oxford/AstraZeneca;
  • Covishield, вироблена в індії за технологією Oxford/AstraZeneca;
  • CoronaVac китайської компанії «Sinovac Biotech»;
  • американська Janssen або Johnson&Johnson;
  • американська Moderna;
  • китайська Sinopharm.

Вакцинація – єдиний спосіб убезпечитись від інфікування СOVID – 19.

На кого чекає самоізоляція: З 5 серпня зміняться правила в'їзду в Україну