Почесне знання «Мати-героїня»

Дата: 26.05.2021 11:28

18 жінок Сумщини Президент України Володимир Зеленський удостоїв звання « Мати-героїня» - SHOSTKA.INFO :: интернет газета Шостка. Новости Шостка

1. Встановлення статусу "Мати-героїня"

Мати-героїня — державна нагорода України —почесне звання, що присвоюється Президентом України жінкам, які народили та виховали до восьмирічного віку п'ятьох і більше дітей, у тому числі дітей, усиновлених у встановленому законодавством порядку.

Для отримання звання «Мати-героїня» потрібно звернутися до органів місцевого самоврядування, які мають підготувати й надіслати через обласні державні адміністрації до Секретаріату Президента всі необхідні документи для отримання цього звання.

2. Для отримання статусу матері необхідно подати наступні документи:

• ксерокопія заповнених сторінок паспорта матері;
  • ксерокопії свідоцтв про народження дітей;
  • форма № 3 (про склад сім'ї);
  • довідка зі служби у справах дітей про те, що неповнолітні діти не перебувають на обліку;
  • копія трудової книжки матері;
  • довідки з місць роботи або навчання матері та дітей;
  • характеристики на матір та дітей (наприклад з місця роботи, навчання і т.д.);
  • довідка про відсутність судимості матері;
  • клопотання трудового колективу (витяг з протоколу, яким рекомендовано кандидатуру до нагородження);
  • акт обстеження побутових умов;
  • копії паспортів дітей, якщо вже отримали його (оригінал);
  • довідки та характеристики з місця навчання чи роботи дітей;
  • копії свідоцтва про одруження дітей, якщо вони змінили прізвище (оригінал);
  • копії дипломів та грамот дітей (оригінал)

3. Передбачені виплати.

Особам, які отримали почесне звання „Мати-героїня”, передбачено виплату одноразової грошової винагороди, яка провадиться за рахунок коштів Державного бюджету України.

Виплачується винагорода у десятикратному розмірі прожиткового мінімуму, для працездатних осіб, установленого з 1 січня року, в якому жінці було присвоєно почесне звання -відповідно до Указу Президента від 25.12.2007 № 1254/2007 "Про одноразову винагороду жінкам, яким присвоєно почесне звання України "Мати-героїня" .

Дана виплата здійснюється органами соціального захисту населення за місцем проживання.

4. Пільги та пенсія.

Слід зауважити, що законодавством не передбачено надання пільг жінкам, яким присвоєно почесне звання України „Мати-героїня”.

Проте згідно із Законом України „Про пенсії за особливі заслуги перед Україною” матерям, які народили п’ятеро і більше дітей та виховали їх до шестирічного віку, встановлюється пенсія за особливі заслуги, у вигляді надбавки розміром від 35-40 відсотків до розміру пенсії, на яку особа має право.

Також, на сім'ю жінки, яка має статус "Матері-героїні" поширюються пільги, передбачені багатодітним сім’ям:

50-відсоткова знижка плати за користування житлом
(квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожного члена сім'ї, який постійно проживає в жилому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю);

-50-відсоткова знижка плати за користування комунальними послугами (газопостачання, електропостачання та інші послуги) та вартості скрапленого балонного газу для побутових потреб у межах норм, визначених законодавством. Площа житла, на яку надається знижка при розрахунках плати за опалення, становить 21 кв. метр опалюваної площі на кожного члена сім'ї, який постійно проживає в жилому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю;

- 50-відсоткова знижка вартості палива, у тому числі рідкого, в межах норм, визначених законодавством, у разі, якщо відповідні будинки не мають центрального опалення;

- позачергове встановлення квартирних телефонів. Абонентна плата за користування квартирним телефоном встановлюється у розмірі 50 відсотків від затверджених тарифів.