Дата: 26.05.2021 11:00

Допомога дітям-сиротам – одне з пріоритетних завдань міської ради.

Допомога на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та при усиновленні - соціальна допомога, що призначається відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.06.2019 № 552 у розмірі 2,5 прожиткових мінімумів дітей відповідного віку.

У 2021 році розмір допомоги наступний:

на дітей віком:

максимальний

до 6-ти років (2,5 ПМ)

4 802, 50

5 032, 50

5 250, 00

до 6-ти років для дітей з інвалідністю (3,5 ПМ)

6 723, 50

7 045, 50

7 350, 00

від 6-ти до 18 років (2,5 ПМ)

5 987, 50

6 275, 00

6 545, 00

від 6 до 18 років для дітей з інвалідністю (3,5 ПМ)

8 382, 50

8 785, 00

9 163, 00

для студентів денної форми навчання від 18-ти до 23 років (2,5 ПМ)

5 675, 00

5 497, 50

6 202, 50

для студентів денної форми навчання (з інвалідністю) від 18-ти до 23 років (3,5 ПМ)

7 945, 00

8 326, 50

8 683, 50

Якщо дитина отримує пенсію, стипендію, іншу державну допомогу, аліменти, то сума грошових виплат опікунам та піклувальникам зменшується на суму пенсії, стипендії, аліментів тощо (виняток – соціальна допомога дітям з інвалідністю).

Допомога при усиновленні дитини призначається усиновлювачу, який є громадянином України, постійно проживає на її території та усиновив дитину з числа дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування (якщо усиновлювачами є подружжя - одному з них на їх розсуд).

Допомога при усиновленні дитини призначається за умови, що звернення за її призначенням надійшло не пізніше 12 календарних місяців з дня набрання законної сили рішенням про усиновлення дитини.

Допомога при усиновленні дитини призначається на кожну дитину у розмірі та в порядку, що встановлені для виплати допомоги при народженні дитини, на дату набрання законної сили рішенням про усиновлення.

Для призначення допомоги при усиновленні дитини органові соціального захисту населення за умови пред'явлення паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, подаються такі документи:

• заява усиновлювача (якщо усиновлювачами є подружжя - одного з них), що складається за формою, затвердженою Мінпраці;
  • копія свідоцтва про народження дитини, виданого державним органом реєстрації актів цивільного стану після внесення змін до актового запису про народження дитини на підставі рішення суду про усиновлення дитини;
  • копія рішення суду про усиновлення дитини.

Допомога при усиновленні дитини призначається і виплачується усиновлювачу органами соціального захисту населення за місцем його реєстрації. Допомога може бути призначена за місцем фактичного проживання за умови подання довідки про неодержання зазначеної допомоги в органах праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації.