МЕДИЦИНА

Як уникнути переохолодження: рекомендації МОЗ

У холодну пору року підвищується ризик холодової травми або, як її частіше називають у побуті, переохолодження. Актуальність цієї проблеми посилюється через постійне нищення цивільної інфраструктури терористичними військами російської федерації.

09:34 09.12.2022

ЕНЕРГЕТИКИ – ОМАНЛИВА КОРИСТЬ ТА РЕАЛЬНА НЕБЕЗПЕКА!

Енергетичні напої  (або просто -  енергетики) сьогодні можна купити в багатьох магазинах.  Дуже часто ці металеві півлітрові баночки можна побачити їх в руках молодих людей й навіть підлітків. Але це не означає, що вони ці напої є безпечними для дитячого здоров'я. Чому енергетики не рекомендується пити підліткам і в чому полягає їхня шкода?

08:25 30.11.2022

17 ЛИСТОПАДА – ДЕНЬ ВІДМОВИ ВІД КУРІННЯ

Сьогодні світ відзначає Міжнародний день відмови від куріння. І сьогодні, як ніколи, важливо вкотре наголосити: куріння не варте того, аби віддавати за нього своє здоров’я та життя.

12:35 17.11.2022

АНТИБІОТИКИ -- НЕ МЕТОД САМОЛІКУВАННЯ

З 12 по 18 листопада відзначається Всесвітній тиждень обізнаності про антибіотики. Він є щорічним заходом Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ). Вперше цю ідею було висунуто в Європі в 2007 році. Мета заходів -- підвищення поінформованості про глобальну стійкість до протимікробних препаратів та заохочення передового досвіду серед громадськості та працівників охорони здоров'я, щоб уникнути подальшої появи та поширення лікарсько-стійких інфекцій.

15:12 14.11.2022

ПНЕВМОНІЯ: ЧОМУ ВИНИКАЄ, ЯК РОЗПІЗНАТИ ТА КОЛИ ДІЙСНО ПОТРІБЕН АНТИБІОТИК?

Кашель три дні, температура і слабкість — багато українців/ок щиро вірять, що це вже безумовні ознаки пневмонії (запалення легень), а отже, вкрай необхідно починати приймати антибіотик. Зокрема через такі уявлення, шалену критику отримало нововведення — антибіотики можна придбати лише за рецептом. Про те, що таке насправді пневмонія, якою вона буває, та особливості її лікування під час війни поговоримо у матеріалі. Почнемо з того, що причини запального процесу в легенях на найдрібнішому рівні (альвеоли та малі бронхіоли) можуть бути різними. Серед інфекційних — бактеріальна природа та вірусна. Перша підлягає лікуванню антибіотиками, а другу — жоден подібний препарат не візьме за визначенням, бо вірус на антибіотики не реагує. Як, наприклад,  запальний процес у легенях, пов’язаний із коронавірусною хворобою. Специфічного лікування в такому випадку наразі не існує, лише симптоматичні ліки та, за необхідності, киснева підтримка.

09:19 09.11.2022