ЕКСТРЕНЕ (КРИЗОВЕ) ВТРУЧАННЯ

Комунальний заклад «Центр з надання соціальних послуг» Оліївської сільської ради Житомирського району Житомирської області

контактний телефон: 0975272163

електронна адреса:  primachyk@ukr.net

прийомні години: понеділок – четвер:  8-00 – 17-00;

п’ятниця:  8-00 – 15-45, обідня перерва з 13-00 – 13-45

Назва послуги: екстрене (кризове) втручання.

Зміст послуги: соціальна послуга спрямована на допомогу особам, постраждалим від кризової ситуації, у тому числі насильства в сім’ї, у відновленні оптимального рівня персонального і міжперсонального функціонування, на зменшення ознак кризової ситуації та усунення прямої загрози життю і здоров’ю отримувачів соціальної послуги, активізацію та наснаження осіб, які потрапили в кризову ситуацію, у тому числі постраждали від насильства в сім’ї, підвищення їхньої особистої спроможності на подальше самостійне вирішення проблем, що спричинили кризову ситуацію або стали її наслідком.

В процесі кризового втручання вирішуються першочергові проблеми отримувача соціальної послуги.

Форма надання: соціальна послуга надається негайно з моменту отримання інформації про кризову ситуацію до моменту усунення ризику, спричиненого кризовою ситуацією, або подолання обставин, які її спричинили.

Термін надання соціальної послуги: за наявності загрози життю чи здоров’ю особи надавач соціальної послуги негайно в телефонному режимі повідомляє службу у справах дітей (у разі загрози життю чи здоров’ю дитини), орган Національної поліції та здійснює негайно, але не пізніше ніж протягом 24 годин екстрене втручання. Після здійснення екстреного втручання надавач соціальної послуги аналізує обставини, що призвели до виникнення кризової ситуації, для планування та проведення подальшої роботи з отримувачем соціальної послуги.

Соціальні групи особа, у тому числі постраждала від насильства в сім’ї, яка в силу кризової ситуації користується заходами, що становлять зміст соціальної послуги.

Умови надання соціальної послуги: безоплатно.

Документи, потрібні для отримання послуги:

• заява/звернення потенційного отримувача соціальної послуги;
  • заява/звернення особи (осіб), якій (яким) стало відомо про кризову ситуацію, повідомлення про особу, яка постраждала від насильства в сім’ї;
  • заява/звернення служб (медичних, правоохоронних, соціальних), державних та громадських організацій про кризову ситуацію, зокрема, що виникла внаслідок вчинення насильства в сім’ї.

Правові підстави для надання соціальної послуги: Закон України «Про соціальні послуги» від 17.01.2019, постанова Кабінету Міністрів України від 1 червня 2020 р. № 587 «Про організацію надання соціальних послуг», постанова Кабінету Міністрів України  від 03 березня 2020 р. «Деякі питання діяльності центрів надання соціальних послуг», наказ Міністерства соціальної політики України від 01.07.2016 № 716 «Про затвердження Державного стандарту соціальної послуги кризового та екстреного втручання».

Підстави для відмови в наданні послуги:

• відсутність ознак кризи, ризику для життя і здоров’я отримувача соціальної послуги;
  • відмова отримувача соціальної послуги від користування соціальною послугою;
  • отримувач перенаправлений до іншої організації.