Україна поверне ряд обмежень через коронавірус. Бережіть себе та один одного!

Дата: 07.09.2021 11:17

Фото без описуЗ наступного тижня Україна поверне ряд обмежень через коронавірус, адже за кількістю хворих її регіони виходять з зеленої зони.

Це анонсував міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко в ефірі каналу "Україна 24".

"Україна вже сьогодні перевищила індикатори, які можуть перевести країну із зеленого рівня епідемічної небезпеки у жовтий", - розповів він.

За його словами, Міністерство охорони здоров'я вже подало відповідне клопотання до Кабміну, цього тижня його розглянуть, а рішення про нові обмеження може бути з 13 вересня.

22 червня в Україні виявили небезпечний штам COVID-19 "Дельта". Він відомий також як "індійський".

Ще у травні Міністерство охорони здоров’я вважало цей штам "серйозним викликом" для України, бо він "наробив чимало горя в Індії".

Тепер "Дельта" стає домінантним різновидом COVID-19 у світі.

• Наскільки цей штам небезпечний?
  • Які його симптоми?
  • Чи ефективні вакцини проти "Дельти"?

На ці та інші питання "Українська правда. Життя" шукала відповіді в дослідженнях та в іноземних й українських експертів.

Звідки виник штам "Дельта"?

"Дельту" вперше виявили в Індії в грудні 2020 року. Відтоді штам розповсюдився по всій Індії і по всьому світу.

Чому "Дельта" викликає занепокоєння?

Цей штам вважають більш трансмісивним. "Дельта" має декілька мутацій в шипоподібному білку коронавірусу, які можуть сприяти його поширенню.

Міністр охорони здоров'я Великої Британії Метью Генкок також заявив, що "Дельта" приблизно на 40% заразніший, ніж вихідний штам COVID-19, а це означає, що він може поширюватися швидше і легше.

ВООЗ відносить штам "Дельта" до переліку таких, що викликають "особливе занепокоєння".

За даними Національної академії наук України, штам COVID-19 "Дельта" в 1,6 раза заразніший, ніж штам "Альфа", у 2,26 раза частіше призводить до госпіталізації, а ризик реанімації при інфікуванні збільшується у 1,45 раза.

"Дельта" також може бути причиною більш важкого перебігу захворювання.

Вчені виявили, що люди з супутніми захворюваннями піддавалися більшому ризику госпіталізації.

Які симптоми штаму "Дельта"?

Симптоми "Дельта" трохи відрізняються від симптомів оригінального коронавірусу.

Серед основних симптомів:

• головний біль,
  • біль в горлі,
  • нежить,
  • лихоманка.

"COVID-19 зараз діє по-іншому. Він більше схожий на сильну застуду. Люди можуть подумати, що вони підхопили сезонну застуду", – розповідає Тім Спектор, професор епідеміології Королівського коледжу Лондона.

Він пояснює, що головний симптом номер один для людей з варіантом "Дельта" – це головний біль, за яким йде біль в горлі, нежить і лихоманка.

"Це не старі класичні симптоми. П'ятий симптом – кашель, хоча він зустрічається рідше", – каже експерт.

Він додає, що втрата нюху не входить в число 10 основних симптомів, які проявляються у людей зі штамом "Дельта".

За словами Спектора, ризик полягає в тому, що молоді люди, у яких вже менше шансів важко хворіти на COVID-9, можуть з більшою ймовірністю переплутати ці симптоми із сильною застудою та не самоізолюватись, що збільшує поширення "Дельта".

Лікарі закликають громадян дотримуватися правил безпеки, берегти себе та тих, хто поряд.

Нагадаємо, що в амбулаторіях у с. Троковичі та Ксаверівка працюють пункти вакцинації!