22 вересня - День партизанської слави України

Дата: 22.09.2020 15:28

Цього дня, 2001 року в країні вперше відзначався День партизанської слави, встановлений Указом Президента № 1020/2001 від 30.10.2001 року.

Ця дата є визнанням на державному рівні вагомого внеску українського народу в перемогу над нацизмом. Саме українці масово брали участь у боротьбі проти німецьких загарбників.

День партизанської слави – свято сильних та незламних духом людей, які ціною власного життя врятували нас від нацистських агресорів.

Один з українських меморіалів на честь боротьби з окупантами знаходиться поблизу с. Довжик. Саме там в 1941-1943 роках фашистські окупанти розстріляли підпільників, партизанів. У братській могилі покояться 9623 патріоти, які були закатовані німецькими солдатами.

Кожного року 22 вересня, саме біля цього меморіалу, всі небайдужі вшановують пам’ять про  безсмертний подвиг наших земляків.

Сумуємо…Пам’ятаємо...