Вітаємо християн західного обряду з Вербною неділею

Дата: 05.04.2020 15:25

Християни західного обряду сьогодні святкують Вхід Господній до Єрусалима, або Вербну неділю, останню урочисту подію перед початком Страсного тижня, що закінчиться Світлим Христовим Воскресінням.

Свято присвячене урочистому в'їзду в Єрусалим Ісуса Христа, описаному в усіх чотирьох Євангеліях.

Єврейський народ, що знаходився під пануванням Римської імперії, очікував Месію як політичного визволителя, і багатьом здавалося, що Чудотворець, здатний воскресити мертвого і нагодувати кількома хлібами п’ять тисяч людей, і є той, хто поведе євреїв до політичної свободи. Тому Ісуса і вітали як царя — пальмовими гілками.

Зі всіх, хто перебував тоді на вулицях Єрусалима, тільки один Христос знав, у чому насправді полягає його місія: що замість земного царства він приносить людині Царство Небесне, замість позбавлення від земного рабства він звільняє людину від рабства набагато гіршого — від рабства гріха. Він один знав, що шлях, усіяний нині пальмовими гілками, веде до страти на хресті.

Свято символізує, з одного боку, визнання місії Ісуса Христа, а з іншого — прообраз входу Сина Людського в Рай.

Щиро вітаємо усіх християн західного обряду з цим улюбленим усіма нами святом! Нехай Господь посилає усім свої милості і щедроти і подасть безмірну радість для подолання тих труднощів, що зустрічаються, на превеликий жаль, у цей непростий час.

З любов’ю до вас,

секретар Оліївської сільської ради