Що таке соціальні послуги та кому вони надаються

Дата: 27.03.2020 09:34

Фото без описуДепартамент праці соціальної та сімейної політики Житомирської обласної державної адміністрації рекомендує в умовах карантину переоцінити важливість соціальних послуг для населення.

Ми це також розуміємо, тому вирішили підготувати для вас серію публікацій, яка дасть відповіді на найпоширеніші питання:

?Що таке соціальні послуги?

?Які є соціальні послуги?

?Які послуги мають бути розвинуті на рівні громади?

?Яким чином надаються соціальні послуги?

?Хто надає соціальні послуги?

Сьогодні поговоримо про те, що таке соціальні послуги та кому вони надаються. ??????

Соціальні послуги – це дії, спрямовані на профілактику складних життєвих обставин, подолання таких обставин або мінімізацію їх негативних наслідків для особи чи сім'ї, які в них перебувають.

Такі послуги надаються тим особам або сім'ям, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах (СЖО).

СЖО - це обставини, що негативно впливають на життя, стан здоров’я, розвиток особи чи функціонування сім’ї, які не вдається подолати самостійно.

Що може зумовити СЖО?
-похилий вік;
-часткова або повна втрата рухової активності, пам’яті;
-невиліковні хвороби і ті, що потребують тривалого лікування;
-психічні та поведінкові розлади, у тому числі внаслідок вживання психоактивних речовин;
-інвалідність;
-бездомність;
-безробіття;

????малозабезпеченість;

????поведінкові розлади у дітей через розлучення батьків;

????ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання своїх обов’язків з виховання дитини;

????втрата соціальних зв’язків, у тому числі під час перебування в місцях позбавлення волі;

????жорстоке поводження з дитиною;

????насильство за ознакою статі;

????домашнє насильство;

????потрапляння в ситуацію торгівлі людьми;

????шкода, завдана пожежею, стихійним лихом, катастрофою, бойовими діями, терористичним актом, збройним конфліктом, тимчасовою окупацією.

В наступній публікації ми детально опишемо розподіл соціальних послуг за напрямами, розповімо, де вони можуть надаватися територіально та ще раз нагадаємо перелік базових соціальних послуг.

????Слідкуйте та будьте здоровими????!