27 січня - Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту

Дата: 27.01.2020 11:10

Цього дня, рівно 75 років тому армією наших співвітчизників було визволено в'язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в місті Освенцим, що на території Республіки Польща.

Ця пам'ятна дата, запроваджена рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року.

У роки Другої світової війни, у нацистських концентраційних таборах, було знищено близько двох мільйонів людей, більшу частину з яких складали євреї. Загалом у цей день вшановують пам'ять шести мільйонів жертв Голокосту.

Пам'ять про невинно вбитих за національними, етнічними, релігійними, культурними ознаками має бути попередженням для людства про небезпеку, що таять в собі тоталітарні ідеології, зверхність, ненависть, ксенофобія та расизм.