A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Оліївська громада
Житомирська область, Житомирський район

В Оліївській ОТГ вшанували загиблих в роки Голодомору

Дата: 26.11.2019 15:53
Кількість переглядів: 718

   У селах Оліївської громади відбулися заходи, приурочені до роковин Голодомору. Зокрема акція «Запали свічу» пройшла в Довжику. Діти разом з дорослими вшанували тих, чиє життя обірвалося в ті страшні часи.

   У недільній школі при Троковицькому Свято-Троїцькому храмі відбулася виховна година, що була поділена на дві частини: першу присвятили історії хліба, другу - власне страшній трагедії геноциду 1932-1933 років.

   Діти разом з керівником недільної школи Ольгою Андріївною Сич розповідали вірші та виконували пісні про хліб, наводили фрагменти зі спогадів очевидців. У селі Троковичах у 1933 р. померло дві третини мешканців. Страшні спогади тих, хто пережив голод, зокрема, зафіксував у своїй книзі «Стежичі» уродженець села Григорій Горкуша.

   Один з жителів села Троковичі Володимир Морозюк став героєм знаменитого документального фільму «Живі», який відкрив світові інформацію про Голодомор з перших вуст.

   «Спасибі, що корова в нас була. Нас тільки корова й врятувала. Були б усі вимерли…», - згадував Володимир Андрійович.

   У рамках заходу в недільній школі в Троковичах присутні також змогли переглянути фотовиставку, на якій були представлені світлини традиційних українських знарядь для обробки зерна, виготовлення борошна. Діти та дорослі наочно дізналися, як хліб проходить шлях від зернини в полі до паляниці на столі.

   Настоятель Свято-Троїцького храму отець Миколай подякував дітям, які навели багато невідомих широкій аудиторії фактів про хліб та розповіли подробиці страшних років Голодомору. Також відбулася панахида за загиблими в 1932-1933 роки.

 

 

 « повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора