Оліївська громада
Житомирська область, Житомирський район
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

19 листопада – день пам’яті Героя Івана Саєнка

Дата: 19.11.2019 13:02
Кількість переглядів: 945

   Цього дня, 19 листопада, 1943 року в бою біля села Піщанка, підбивши 6 гітлерівських танків, разом з побратимами героїчно загинув командир батареї 143-го Житомирського винищувально-протитанкового полку 1-го гвардійського кавалерійського корпусу 1-го Українського фронту старший лейтенант Іван Саєнко. Споглядаючи фото мужнього героя-захисника, навіть не замислюємося над тим, що йому було лише 23 роки.

   Сьогодні секретар Оліївської сільської ради Тетяна Курінна та представники апарату ради, депутатського корпусу поклали квіти від імені нащадків до меморіального знаку на місці загибелі захисників у селі Піщанка. Центральна вулиця цього села носить ім’я Івана Саєнка.

   «Це потрібно не мертвим – це потрібно живим. Усім знайома фраза  має не просто майоріти на стендах і в книгах – ці слова мають стати завданням, яке кожен з нас втілюватиме в сьогоденні. Ми маємо виховувати молоде покоління на прикладі дійсно гідних невигаданих подвигів героїв минулого. Адже святе місце порожнім не буває. І якщо не заповнити серця нашої молоді інформацією про справжніх героїв, це місце можуть заповнити фальшиві ідеали. Ми не маємо права цього допустити. Тому пам'ять про наше героїчне минуле повинна бути живою – такою, що зачіпає серце і спонукає до активного наповненого життя», - підкреслила Тетяна Курінна.

  

    Про історію бою читайте за посиланням.« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора