Оліївська громада
Житомирська область, Житомирський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Нащадки козаків святкували Покров у Троковичах

Дата: 16.10.2019 15:23
Кількість переглядів: 729

  Фото без опису 14 жовтня наша країна відзначала День Покрову Пресвятої Богородиці. Також це День Захисника України та свято козацтва.

  

   Саме цього дня понад 200 років тому в селі Троковичі закладався перший камінь на будівництві Української православної Свято-Троїцької церкви. Сьогодні вона має статус козацької. А Покров Пресвятої Богородиці - храмове свято в Троковичах.

 

   Церкви, подібної троковицькій, немає в Україні. Її аналог знаходиться у Києво-Печерській Лаврі. Однак лаврська святиня – кам'яна, а поліський храм – дерев'яний, створений без жодного цвяха.

 

    «Все розпочалося з того, що 1774 р. зібралися громади сіл Троковичі, Некраші, Велика Горбаша, Мала Горбаша та Піщанка, щоб побудувати церкву в Троковичах – найбільшому селі, яке знаходиться в центрі території», – розповідає вчитель історії, представник депутатської групи «За народ!» Оліївської сільської ради Віктор Рудик.

Свято-Троїцьку церкву збудували 1791 року.

 

    Цьогоріч, як завжди на Покрову, в Троковицькій церкві відбувся водосвятний молебень, святкова Божественна літургія, виступ вихованців недільної школи та хресний хід за участю духовенства, жителів та гостей села, керівництва та депутатів Оліївської сільської ради.

 

    Після цього відбулося покладання квітів до могили на окраїні села. Тут поставлено хрест від нащадків козакам, які загинули за Україну. Поряд розміщений ще один древній хрест, який був встановлений в пам‘ять про земляків, які загинули у Вітчизняній війні 1812 року.

 

    Віктор Рудик розповідає про знаменитий бій, який, на думку  краєзнавців, відбувся саме на цьому місці.

 

    Це була одна з вирішальних битв Національно-Визвольної війни, названа істориками Житомирською. 13 вересня 1650 року відбувся великий бій між військом Хмельницького і Богуна та посполитським рушенням князя Четвертинського. Про це свідчать численні знахідки та єдине джерело – "Історія Русів". Це була переможна для козаків битва, де, зокрема, вони взяли полоненими 7359 чоловік. Полонені стали дарунком хану і забезпечили його участь в битві під Берестечком. Було вбито 17139 польських воїнів. На полі бою полягло 2173 козаки.

 

    Самовіддана боротьба наших предків за православну віру і свою Батьківщину надихає сучасну молодь, зокрема й вихованців Спортивно-культурного клубу, який діє в Оліївській громаді. Діти разом з дорослими вивчають історію та культуру рідного краю, а також постійно  подорожують історико-культурними та духовними центрами України.

 

    Так на практиці підростаючому поколінню прищеплюються ті цінності, за які віддавали свої життя наші діди-прадіди. Керівнику Спортивно-культурного клубу, депутату Оліївської сільської ради Віктору Рудику під час святкування від імені Житомирської єпархії Української Православної Церкви було вручено медаль священномученика Павла Житомирського. А вихованці недільної школи отримали подарунки від Оліївської сільської ради.



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Звідки Ви отримуєте інформацію про події в громаді?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь