A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Оліївська громада
Житомирська область, Житомирський район

Шановні громадяни! Не спалюйте сміття!

Дата: 16.09.2019 12:31
Кількість переглядів: 197

        4 вересня на сайті Інтернет-представництва Президента України з’явилася петиція з вимогою заборонити будь-яке спалювання сміття: трави, опалого листя і побутових відходів.

    Керуючись статтею 50 Конституції України, яка гарантує кожному безпечне для життя і здоров’я довкілля, кожен з нас має законне право боротися із несанкціонованим спалюванням сухотрав’я і рослинних залишків.

    Статті 16 і 22 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» забороняють самовільне спалювання листя.

    Відповідальність за порушення цієї норми передбачена статтею 77.1 адміністративного кодексу України. За самовільне випалювання рослинності або її залишків законодавство передбачає покарання у вигляді накладення штрафу на громадян у розмірі від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 170 до 340 гривень і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1190 грн).

    ЗАПАМЯТАЙТЕ: До складу диму від спалювання трави та листя входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найбільш отруйних для людини речовин. А в пік осіннього паління повітря в населених пунктах стає важким і гірким, збільшуються випадки захворювань дихальних шляхів.

    Крім цього, пожежі, що починаються з підпаленої купки листя, знищують будинки, господарські споруди, техніку, загрожують життю та здоров’ю людей. На жаль, ряд таких пожеж нещодавно вже вкотре прокотився нашими селами.

    Нагадуємо, що спалювання природної рослинності повністю заборонене і загрожує штрафом.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора