A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Оліївська громада
Житомирська область, Житомирський район

За енергозбереження та використання енергетичних ресурсів жителі можуть отримати компенсацію. Як скористатися?

Дата: 27.06.2019 11:56
Кількість переглядів: 284

     На Житомирщині діє програма стимулювання населення, ОСББ, ЖБК щодо ефективного використання енергетичних ресурсів та енергозбереження на 2015-2020 роки, завдяки якій

жителі області можуть отримати компенсацію з обласного бюджету на встановлені енергозберігаючі матеріали чи обладнання та за встановлену сонячну станцію.

«Теплий кредит»

     Жителі, ОСББ та ЖБК області, які встановили енергозберігаючі вікна, котли на альтернативних видах палива або використали енергоефективні матеріали можуть отримати з обласного бюджету від 1 тис. грн до 70% суми кредиту. 

     За обласною програмою можна отримати підтримку: 

 • фізичним особам – 10 % від суми кредиту, але не більше 1000 грн;
 • учасникам АТО та членам сімей загиблих – 10% від суми кредиту, але не більше 2000 грн;
 • ОСББ, ЖБК – 10% від суми кредиту раз у рік за одним кредитним договором. 

     Завдяки державній програмі підтримки, оформивши кредит, можна придбати енергоефективні матеріали для свого будинку чи квартири і отримати від 20 до 70% відшкодування: 

 • на придбання котла з використанням будь-яких видів палива та енергії (крім природного газу) з відшкодуванням від 20 до 70% суми кредиту;
 • на придбання енергоефективного обладнання та/або матеріалів з відшкодуванням від 30 до 70% суми кредиту.
 • ОСББ та ЖБК на енергоефективні заходи може отримати від 40% до 70%. 

     Для того, аби оформити «теплий» кредит, необхідно вибрати партнера-постачальника, визначитися з товаром, який вам потрібний, та отримати в магазині рахунок-фактуру на цей товар. До банку потрібно подати такі документи: паспорт, податковий номер, документ про отримані доходи за 6 місяців, рахунок-фактуру на товар, документ про призначену субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг (для осіб, яким призначено субсидію), акт виконаних робіт (для АБ «Укргазбанк»). 

     За довідками щодо кредитування можна звертатися за адресою м. Житомир, м-н імені С. П. Корольова, 3/14, каб. 110. Телефон: (0412) 47-47-12.

Сонячна станція

     Жителі області, які переходять на альтернативні джерела енергії, можуть отримати відшкодування за встановлене обладнання. Кожен, хто встановлює сонячну електростанцію, може отримати компенсацію із обласного бюджету – 20% від вартості обладнання, але в межах 50 тис грн. 

     Домогосподарства, котрі встановлюють сонячні станції забезпечують свій будинок  електроенергією, а залишок продають за «зеленим» тарифом (18 євроцентів за кВт/год (близько 5,5 грн). Сонячна енергетика дає можливість бути енергонезалежними: використовувати її для опалення будинку, для нагрівання води. За повідомленням департаменту регіонального розвитку ОДА, в області вже працює 285 сонячних електростанцій, власники 100 таких станцій вже скористалися підтримкою з обласного  бюджету. 

     Для того, щоб отримати компенсацію на встановлення сонячних батарей та електростанцій за власні кошти, необхідно: 

 • вибрати необхідне обладнання у офіційного постачальника і попросити у нього рахунок-фактуру;
 • придбати і змонтувати обладнання сонячної електростанції;
 • укласти договір з обленерго;
 • надати в облдержадміністрацію документи: рахунок-фактуру (накладну), довідку з обленерго про підключення, паспорт і податковий код;
 • отримати через 14-21 днів компенсацію на особистий банківський рахунок. 

     Для отримання компенсації при встановленні сонячної станції за кредитні кошти: 

 • вибрати необхідне обладнання у офіційного постачальника і попросити у нього рахунок-фактуру;
 • відвідати державний банк і оформити кредит;
 • купити і змонтувати обладнання;
 • укласти договір з обленерго;
 • надати в облдержадміністрацію документи: рахунок-фактуру (накладну) довідку про підключення з обленерго, паспорт і податковий код;
 • почекати позитивного рішення комісії, після чого на кредитний рахунок надійде компенсація від тіла кредиту;
 • компенсуються витрати на наступний перелік обладнання: сонячні панелі, контролери заряду, АКБ, інвертори, системи кріплень до даху, конектори і кабель, електрощит для приєднання панелей до інвертора, прилади обліку, захисне і комутаційне обладнання.

     За довідками звертайтеся за телефонами: (0412) 47-46-44, 47-46-42.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора